Zamansız Moda: Deri Etek

Deri etek tüm kadınların üzerinde harika görünen bir parçadır. Cesur ve şık bir seçimdir. Bir deri ceketle aynı yüksek kaliteli deriden yapılmış, dayanıklılık, konfor ve zarafetin mükemmel kombinasyonuna sahiptir. İster şehirde, ister arkadaşlarınızla dışarı çıkın her yere giyebileceğiniz bir kıyafettir. Bununla birlikte, deri etekle kombin seçerken dikkatli olmanız gerekir. Her biri kendine özgü özelliklere sahip yüzlerce farklı deri etek stili olmasa da düzinelerce var. En iyi şekilde görünmenizi sağlamak için verdiğimiz tüyoları okuyun.

Deri Etek ile Giyilebilecekler

Akşam dışarıya çıkarken, partiler, kulüpler ve sokak modası için, kıvrımlı siyah deri bir etek tercih edebilirsiniz. Ofis kıyafetleri için ise diz boyu etek tercih edin ve çorapla giymeniz daha şık bir görünüm sağlayacaktır. Kış ve sonbahar boyunca üstlerinizi bir trençkot, hırka veya jumper kazak ile tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında, daha çok parlak ve ince üstleri tercih edin.

Yaz Aylarında Deri Etek Giyilir mi?

Yapacağınız aktivitelere, havanın ne kadar sıcak olduğuna ve günün saatine bağlı olarak yaz aylarında deri etek giymek mümkündür. Eteğin rahatsız edici olduğunu fark ederseniz, giymekten kaçının. Daha rahat olmanız için, ipek veya pamuk astarlı hafif, yüksek belli bir etek seçin. Astarlı değilse, serin tutmak için pamuklu bir jüpon giymeyi düşünebilirsiniz. Bir kalem etek yapışabilir ve ekstra sıcak yapabilir, bu nedenle yaz aylarında bol bir stil daha tercih edilir.

V yakalı, düşük kesimle deri eteği kombinleyebilirsiniz. Beyaz tişört de eteğinizle giymek için ideal bir üst olabilir.

Gece Dışarıya Çıkarken Deri Etek Giyilir mi?

Gece dışarıya çıkarken deri etek giymek şık görünecektir. Eğer kışın giyecekseniz bir deri eteği kazak ile kombinleyebilirsiniz veya blazer ile tercih edebilirsiniz. Yazın ise şık bir görünüm için kısa bir üst tercih de edilebilir. Ayakkabı için ise diz boyu botlar, burnu açık topuklu çizmeler veya topuklu ayakkabılar seçin. Kıyafeti dengelemek için etek veya üst üzerinde bir kemer kullanın.

Deri Kalem Etek ile Ne Giymeli?

Deri kalem etekleri diz üzerinde veya daha uzun tercih edin. Düğmeli bir bluz veya dantel bir üst çok şık durabilir. İsterseniz, bir blazer veya yün ceket ile de deri eteğinizi kombinleyebilirsiniz.

Bu durumda, bluzu ceketinizin içine de sokabilirsiniz. Topuklu veya ayak bileği / diz boyu botları tercih edebilirsiniz.

Deri Etek Giyerken Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

Giydiğiniz ayakkabı türleri, gittiğiniz yere göre belirlenecektir. Ayakkabılarınızın ve eteğinizin rengini eşleştirmek gerekmez. Diz boyu deri bot giymeniz gerekiyorsa, tarzının size uygun olduğundan emin olun. Günlük geziler için daireler veya spor ayakkabıları gibi basit ayakkabılar giyin. İşe giderken veya toplantılar için platform ayakkabılarından kaçının. Kışın ve sonbaharda, astarlı botlar gibi sıcak ayakkabılar seçin ve kalın çoraplar giymeyi tercih edin.